Co musisz wiedzieć przed pierwszą konsultacją dietetyczną?

Wizyta u specjalisty nie zawsze należy do najprzyjemniejszych spotkań. Bardzo często budzi obawę lub stres przed tym co możemy usłyszeć. Dopiero po poznaniu specjalisty najczęściej okazuje się, że te wszystkie emocje są zupełnie niepotrzebne, a wręcz utrudniają realizację odpowiedniej opieki. 

Przed wizytą u dietetyka Pacjenci najczęściej wiedzą już jakie mają cele i problemy, natomiast fakt, że dowie się o nich specjalista napawa niekiedy uczuciem zawstydzenia lub lęku. Zupełnie niepotrzebnie! 

Dietetyk jest osobą zajmującą się problemami, które najczęściej wynikają z odżywiania i właśnie odpowiednim żywieniem te problemy rozwiązuje. Konsultacje ze mną również dają najczęściej odpowiedź tego, co dotychczas było błędem, ale przede wszystkim dodają siły i pewności do rozwiązania problemu.

Pomimo tego, że dietetyk kojarzy się najczęściej z poprawą wyglądu i redukcją masy ciała to w rzeczywistość jest to tylko skutek UBOCZNY wszystkich działań, a nie zawsze jest to ich główny cel.

Moja pomoc opiera się przede wszystkim na holistycznym ujęciu tematu, czyli wzięciu pod uwagę wszystkich czynników, które mogą wpłynąć na zaistniały problem. Dlatego niezbędna jest dokładna, pierwsza konsultacja, aby móc tego dokonać. Przeczytaj artykuł i zobacz, co Cię czeka przed nią i w trakcie.

KROK I

Umów się na pierwszą konsultację dietetyczną. Może być to również forma współpracy (zawsze zaczynamy od standardowej, pierwszej konsultacji).

KROK II

Zapoznaj się z materiałami, które otrzymasz po zakupie danego modelu współpracy

Współpraca dietetyczna długoterminowa to najskuteczniejsza forma dietoterapii. Dzięki niej osiągniesz swoje cele, a efekty zachwycą wszystkich znajomych.

KROK III

Wypełnij wszystkie wskazane informacje przed wizytą. Uzupełnione dokumenty prześlij na adres mailowy diet.on@monikakrysztofik.pl lub zabierz na wizytę.

KROK IV

Przygotuj swoje wyniki badań!

Jeżeli posiadasz aktualne badania (max. sprzed 3 miesięcy) to zabierz je ze sobą. Jeśli nie masz aktualnych wyników badań – ŻADEN PROBLEM. 🙂

Podczas wizyty przedstawię Ci, które badania powinieneś wykonać. 

Nie wiesz jakie badania warto wykonywać profilaktycznie?

KROK V

We wskazanym terminie udaj się na konsultację online lub stacjonarnie

Po dopełnieniu wszystkich formalności i z odpowiednim nastawieniem możesz udać się na pierwszą konsultację.

Podczas niej przeprowadzę Cię przez cały wywiad żywieniowo-medyczny, wykonam analizę składu ciała (konsultacja stacjonarna) i zaproponuję rozwiązania do wdrożenia na najbliższe dni naszej pracy. 

Wystarczy tylko odrobina motywacji, chęć i zaangażowanie. Pozwól, że zajmę się resztą. 🙂